3499 грн.
ФЛЕКСОТРИНОЛ - ЛУЧШИЙ КОМПЛЕКС
ДЛЯ ВОССТАНОВЛЕНИЯ РАБОТЫ СУСТАВОВ
Вернуться на главную страницу
 
 
 
Причини хвороб суглобів, їх симптоми і як лікувати


Опорно-руховий апарат людини складається з м'язів, кісток, суглобів і зв'язок. Близько третини населення страждає від різних порушень його функції. Хвороби суглобів займають провідне місце серед його патологій і часто призводять до розвитку інвалідності. Їх можна розділити на дві великі групи: артрити (запальний характер ураження) і артрози (виникають при дегенеративно-дистрофічних процесах).

В особливу групу виділяють стану, коли зміни пов'язані з розростанням пухлинної тканини, а також викликані захворюваннями інших органів опорно-рухового апарату. Наприклад, остеопороз (захворювання, при якому знижується щільність і міцність кісткової тканини) призводить до ураження суглобів за допомогою перерозподілу навантаження на них - це пов'язано з порушенням структури кісткової тканини і зміною механіки руху.

Серед артритів найпоширенішими є інфекційний і ревматоїдний. До цієї групи також відносять і подагру, яка розвивається внаслідок відкладення солей сечової кислоти. Досить рідко зустрічається псоріатичний артрит (розвивається у 5% пацієнтів, хворих на артрит).

Артрози включають в себе остеохондроз, деформуючий остеоартроз, хвороба Бехтерева.

Так як лікування вище перелічених захворювань, на жаль, далеко не завжди виявляється ефективним, необхідно особливу увагу приділяти профілактиці.
Причиною хвороб суглобів можуть стати різні стани, їх характер багато в чому визначає перебіг патології. Найбільш значимі причини:

    Інфекційні агенти (туберкульоз, стрептокок) можуть безпосередньо вражати суглобові тканини, приводячи до розвитку запальних змін - артритів. При цьому патогенний мікроорганізм часто знаходять в суглобової рідини, але в деяких випадках він діє за допомогою токсинів, що виділяються в кров.

    Особливим видом хвороби суглобів є перехресна імунна реакція на осередки хронічної стрептококової інфекції (зазвичай в мигдалинах). У цьому випадку розвивається ревматизм або неспецифічний поліартрит.

    Механічний фактор поряд з інфекційним займає провідне місце серед усіх причин патології опорно-рухового апарату. Хронічне травматичне вплив призводить до розвитку професійних артрозів і артритів, а надмірне навантаження на суглоби нерідко ускладнює перебіг інших захворювань.

    Алергія досить часто супроводжується появою змін і болю в усіх суглобах організму: це пов'язано з підвищеною чутливістю імунних клітин до особливих білків (алергенів). Найчастіше суглобовий синдром при алергії протікає на тлі інфекційного процесу в організмі.

    Ендокринні патології призводять до порушення мінерального обміну. Внаслідок цього руйнується кісткова тканина, хрящі, а зв'язки стають більш м'якими і податливими (обмінно-дистрофічні артрози, і остеопороз). До ендокринних артритів відносять також діабетичну і акромегаліческое артропатию, які викликані зміною рівня гормонів гіпоталамуса і гіпофіза.

    Порушення кровопостачання в суглобових тканинах призводить до дегенеративних змін хрящів (артрози). Також при підвищеній проникності судинних стінок, зростає ризик проникнення інфекції.

Спадкова схильність, стать пацієнта, переохолодження, низька рухова активність, неправильне харчування і ожиріння є лише факторами ризику. Безпосередніми ж причинами хвороби суглобів можуть стати перераховані вище стану.

Характерні симптоми і ознаки

Загальні симптоми хвороб суглобів:

    Біль у спокої, під час або після фізичного навантаження.
    Скутість, обмеження рухливості.
    Місцеві зміни (тобто в ураженій області): почервоніння шкіри, порушення чутливості, підвищення температури, деформація кісткової і хрящової тканини, припухлість.
    Хрускіт і заклинювання під час рухів.

Для кожного конкретного захворювання властиві специфічні ознаки, які дозволяють відрізнити їх один від одного.

До розвитку хвороб суглобів у дітей зазвичай призводять вроджені патології, серед яких перше місце займає дисплазія (недорозвинення) тазостегнових суглобів. Вона проявляється вродженою одностороннім або двостороннім вивихом. Ознаками цього стану є підвищений тонус м'язів спини, різна довжина кінцівок, асиметрія сідничних складок і неповне розведення ніжок. Коли малюк починає ходити - звертає на себе увагу клишоногість, прагнення спиратися на носочки і характерний хрускіт. Рідко, але у дітей також можуть розвиватися і інші захворювання, характерні для дорослих.
методи лікування

Способи лікування хвороб суглобів можуть сильно відрізнятися в залежності від конкретної патології. Традиційно їх поділяють на терапевтичні (консервативні) кошти, хірургічне втручання і альтернативні способи лікування (народна, нетрадиційна медицина). Яким саме методом лікувати ту чи іншу патологію вирішує лікар після повного обстеження пацієнта, враховуючи всі його індивідуальні особливості.
консервативні методи

Лікувати за допомогою терапевтичних засобів можна практично усі ураження опорно-рухового апарату. Залежно від спрямованості дії використовуються препарати поділяються на дві групи:

    Етіотропні - тобто впливають на причину захворювання. Наприклад, при інфекційній природі артриту призначають антибіотики, а при аутоімунних реакціях - стероїдні гормони.
    Симптоматичні - усувають ознаки хвороби. Серед них найбільше значення мають протизапальні засоби, які зменшують больові відчуття і уповільнюють процеси запалення.

Щоб ефективно лікувати захворювання опорно-рухового апарату, можна використовувати кілька форм активних речовин:

    таблетки для прийому всередину;
    розчини для ін'єкцій;
    спеціальні концентрації препаратів в ампулах, коли ліки вводять безпосередньо в суглобову порожнину.

Крім медикаментів, консервативні засоби включають фізіотерапевтичні процедури, масаж, лікувальну фізкультуру і деякі інші способи.
Оперативне втручання

При неефективності терапевтичних засобів або в деяких випадках, можуть допомогти хірургічні методи лікування хвороби суглобів. Операції можуть виконувати і для усунення тяжких симптомів, щоб полегшити життя пацієнта і підвищити якість його життя. Найбільше значення мають артропластика (відновлення рухової функції) і артродез (фіксація в заданому положенні). У період загострення досить часто обмежують рух використовуючи шини або тугі пов'язки. У важких ситуаціях виконують операції із заміни суглоба на штучний протез.

Народні способи

У тих випадках, коли традиційна медицина безсила, на перше місце виходять народні засоби. В останні роки з'являється все більше її прихильників: пов'язано це з тим, що рослинні і натуральні засоби діють набагато м'якше і викликають менше побічних ефектів.
Методи народної медицини мають протизапальну, знеболюючу, антисептичну, антибактеріальну дію, а також володіють загальнозміцнюючим ефектом.

Як правило, для терапії хвороб опорно-рухового апарату застосовують не окремі трави, а збори, які можуть містити в своєму складі кілька десятків компонентів.

Для ефективного лікування захворювань опорно-рухового апарату важливо дотримуватися спеціальної дієти. Харчування при хворобах суглобів значно впливає на структуру і метаболізм сполучної тканини, змінює запальний і імунну відповідь організму.

Залежно від конкретного захворювання, рекомендації по харчуванню можуть значно відрізнятися:

    При подагрі необхідно обмежити прийом м'яса і риби, збільшити кількість молока, круп і рідини.
    При остеопорозі показано вживання продуктів, багатих кальцієм (молочні продукти, риба, морепродукти, деякі фрукти).
    При ревматизмі і ревматоїдному артриті необхідно особливу увагу приділяти амінокислотним складом білкової їжі, обмежити прийом солі і вуглеводів.

Якщо у пацієнта є зайва вага, то дієта при хворобах суглобів крім усього іншого повинна бути низькокалорійної: щоб знизити надлишкову масу тіла і зменшити навантаження на опорно-руховий апарат.

заходи профілактики

Для профілактики артрозу дуже корисно більше рухатися. Бажано, щоб це були не силові вправи, а аеробні навантаження. Одним з найбільш ефективних методів є плавання, так як у воді значно зменшується вага людини (а, отже, і навантаження на суглобові хрящі і зв'язки), в той же час м'язи активно працюють.

Якщо є надлишкова маса тіла, то з нею необхідно розпрощатися, так як з кожним зайвим кілограмом збільшується ймовірність розвитку патологій.

Для профілактики остеопорозу необхідно стежити за рівнем кальцію, а при його дефіциті приймати полівітамінні та мінеральні комплекси. Слід обов'язково відмовитися від вживання алкоголю і куріння, так як ці шкідливі звички негативно позначаються на метаболізмі кісткової і хрящової тканин.

Профілактика розвитку інфекційно-запальних змін проводиться шляхом усунення первинного вогнища. Наприклад, при хронічному тонзиліті показано лікування у ЛОРа, при необхідності можна виконати видалення мигдалин.

На жаль, в деяких випадках виявляються неефективними як традиційні методи, так і народна медицина, тому дуже важливо з молодого віку докладати всіх зусиль для профілактики захворювань опорно-рухового апарату.

Як забути про болі в суглобах

    Болі в суглобах обмежують ваші рухи і повноцінне життя ...
    Вас турбує дискомфорт, хрускіт і систематичні болі ...
    Можливо, ви перепробували купу ліків, кремів і мазей ...
    Але судячи з того, що ви читаєте ці рядки - не сильно вони вам допомогли ...

Отримайте консультацію просто зараз
www.flexotrinol.com.ua (c) 2017-2018

Информация на сайте www.flexotrinol.com.ua предназначена для ознакомления

Данная информация не является пособием по лечению и несет информационный характер.
Перед применением рекомендуется консультация врача.
ЗАКАЗАТЬ
ЗАКАЗАТЬ